Przejdź do treści

Aktualności

Przeprowadzenie prac rozwojowych w WITPOL Sp. z o.o. nad wpływem ekstruzji na redukcję mykotoksyn w surowcach zbożowych w celu opracowania innowacji procesowej oraz produktowej

Przeprowadzenie-prac-rozwojowych-w-WITPOL-Sp.-z-o.o.-nad-wplywem-ekstruzji-na-redukcje-mykotoksyn-w-surowcach-zbozowych-w-celu-opracowania-innowacji-procesowej-oraz-produktowej-1024x129

Firma WITPOL Sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt pt. „Przeprowadzenie prac rozwojowych w WITPOL Sp. z o.o. nad wpływem ekstruzji na redukcję mykotoksyn w surowcach zbożowych w celu opracowania innowacji procesowej oraz produktowej.”

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie eksperymentalnych prac rozwojowych, których rezultatem będzie określenie wpływu parametrów procesu ekstruzji na redukcję mykotoksyn w różnych surowcach zbożowych, w wyniku czego opracujemy innowację procesową- technologię ekstruzji, która zapewni zadowalającą redukcję mykotoksyn w różnych surowcach zbożowych i innowację produktową- opracujemy receptury produktowe w produktach z kategorii granole i ciastka.

Grupą docelową rezultatów projektu są osoby zainteresowane produktami zbożowymi typu ciastka czy granole.

W ramach projektu zaplanowano następujące zadania:

  • Koszty wynagrodzeń-eksperymentalne prace rozwojowe – Prace rozwojowe będą realizowane przez kadrę badawczą firmy. Dokonamy doboru surowców i przeprowadzimy badania laboratoryjne. Opracowana zostanie technologia ekstruzji. Ostatnim etapem będzie oprac. receptur dla nowych produktów zbożowych.
  • Dostawy (inne niż środki trwałe)-eksperymentalne prace rozwojowe – Do przeprowadzenia prac rozwojowych potrzebujemy materiałów, na których będziemy przeprowadzali próby badawcze, dokonamy niezbędnych zakupów.
  • Szkolenia – W ramach projektu przewidujemy udział w szkoleniach które służą i wynikają z realizacji prac rozwojowych objętych projektem i nie mają charakteru ogólnego.
  • Zakup infrastruktury badawczej – Dokonamy zakupu infrastruktury B+R niezbędnej do realizacji zaplanowanych w projekcie prac badawczych, która następnie zostanie wykorzystana do prac B+R nad kolejnymi innowacyjnymi produktami/procesami.
  • Zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz usług doradczych do cyfryzacji przedsiębiorstwa – Zakupimy urządzenia i licencję dot. cyberbezpieczeństwa i usługi doradcze w zakresie wdrożenia i integracji systemów cyberbezpieczeństwa.
  • Zgłosimy wynalazek do urzędu patentowego.

Całkowita wartość projektu: 2 872 856,97 PLN

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 212 359,97 PLN